Воскресенье, 03.03.2024
Кам'янська районна громадська організація "Спілка краєзнавців"
Національної спілки краєзнавців України
 
 
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 88
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входу
 
Премія імені Марії Шкаліберди за 2011 рік (читати в Новинах)
 
 
 
УКРАЇНА
КАМ’ЯНСЬКА РАЙОННА РАДА
ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
РІШЕННЯ
Від 30.12 2010 р. № 2-5/VI
м. Кам'янка
 
Про затвердження районної
програми розвитку краєзнавства
на період 2011 -2015 рр.
та премії Марії Шкаліберди
 
Відповідно до ст.43, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання Указу Президента України від 23 січня 2001 року №35/2001 "Про заходи щодо підтримки краєзнавчого руху в Україні”, з метою популяризації краєзнавчих досліджень, залучення широких кіл громадськості, учнівської молоді до вивчення культурної спадщини краю, районна рада
в и р і ш и л а:
 
1. Затвердити районну програму розвитку краєзнавства на період 2011-2015 рр. (далі - програма) згідно з додатком.
2. Заснувати спільно з районною державною адміністрацією щорічну районну краєзнавчу премію імені Марії Шкаліберди у розмірі 1000 гривень.
3. Затвердити положення про районну краєзнавчу премію імені Марії Шкаліберди склад конкурсної комісії по її присудженню згідно з додатками 2,3.
4. Відділам райдержадміністрації: освіти, культури та туризму, іншим виконавцям в межах повноважень, рекомендувати міськсільвиконкомам розробити заходи щодо розвитку краєзнавства з урахуванням завдань програми.
5. Рекомендувати фінансовому управлінню райдержадміністрації щороку під час формування проекту районного бюджету передбачати асигнування на виконання заходів програми. 6. Відділу культури і туризму райдержадміністрації при формуванні районного бюджету передбачати кошти для виконання заходів програми.
7. Координацію робіт, пов’язаних з виконанням програми, покласти на відділи райдержадміністрації освіти, культури та туризму.
8. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови райдержадміністрації відповідно до розподілу обов`язків та постійну комісію районної ради з питань культури, туризму, у справах молоді та спорту.
Голова районної ради                        Ю.М. Таран
 
Додаток 1
до рішення районної ради
від 30.12.2010 р.№ 2-5/VI
 
Районна програма розвитку
краєзнавства на період 2011-1015рр.
 
І. Загальні положення
 
    Історичне краєзнавство як невід’ємна складова громадського руху та наукових досліджень є важливим чинником духовності українського народу, його історичної пам`яті та формування у громадян патріотизму і любові до рідного краю.
    Становлення краєзнавства як самостійного напряму історичної науки відбувається у кінці ХІХ на початку ХХ століть. У 20-х роках ХХ століття українське краєзнавство набуло розвитку як наука, що у поєднанні із національно-культурними ініціативами кінця 50-х-початку 60-х років створило передумови для відтворення у 1990 році діяльності Всеукраїнської спілки краєзнавців.
    Черкаське краєзнавство пройшло тривалий і тернистий шлях. Своїм корінням воно сягає глибини Київської Русі, коли виник героїчний епос, зародилося літописання.
    У козацьку добу історія краю відбилася у літописах Г. Грабянки, Самовидця, у звітах про подорожі Є. Челебі та П. Алепського, в мемуарах Б. Машкевича та В. Окольського, на Боплановій мапі.
    В історичній науці ХІХ століття М.О.Максимовичем було започатковано наукову критику та науковий аналіз, що сприяло становленню краєзнавства на науковій основі. З появою історико-краєзнавчих праць М.Максимовича розпочався науково-критичний підхід до вивчення краєзнавства не тільки на Кам’янщині, а й на Черкащині та усій Україні.
    Відродження краєзнавства почалося після Великої Вітчизняної війни. Сучасне краєзнавство як складова частина історичної науки, комплексне дослідження краю, було сформоване у грудні 1989 року, коли було засновано Черкаську обласну організацію Всеукраїнської спілки краєзнавців. На сучасному етапі відмічається активізація краєзнавчих досліджень з боку музеїв та заповідників, окремих навчальних закладів, краєзнавців.
    Водночас, краєзнавство недостатньо вивчається у школах, відсутні розробки у цій сфері, а також узагальнюючі праці з окремих напрямків краєзнавства. Не відповідає сучасним вимогам інформаційне забезпечення. З метою сприяння розвиткові краєзнавчого руху необхідно забезпечити видання ґрунтовних дослідницьких робіт з історії краєзнавства, розроблення термінології у цій сфері, складання бібліографії краєзнавства тощо.
 
ІІ. Мета і завдання програми 
 
    Програма визначає шляхи поліпшення краєзнавчої роботи, координацію діяльності усіх організацій, установ і закладів, залучених до цієї роботи.
    Метою програми є популяризація краєзнавчих досліджень, залучення широких кіл учнівської молоді, громадськості до вивчення культурної спадщини.
    Завданням програми є:
    - удосконалення науково-методичної бази краєзнавства, посилення наукової обґрунтованості, забезпечення неупередженості краєзнавчої літератури;
    - сприяння формуванню у громадян усвідомлення своєї відповідальності за збереження та примноження духовних скарбів;
    - видання енциклопедичного довідника "Історичні місця Кам`янщини”, "Видатні імена рідного краю”, інших довідників, путівників у цій сфері.
    Виконання програми передбачає здійснення науково-організаційних заходів, а також заходів у сфері видавничої діяльності.
 
ІІІ. Фінансування програми  

Фінансування заходів, передбачених програмою, здійснюється відповідно до бюджету на фінансовий рік.
    Загальний обсяг фінансування після затвердження в установленому порядку програми становить 55,0 тис. гривень на весь період дії програми.
 
Заступник голови районної ради                   М.І.Солошенко  
 
 
IV. Заходи щодо виконання районної програми
розвитку краєзнавства на період 2011-2015 рр.
 
№ п/п

Назва заходу

Відповідальні виконавці

Термін виконання

Джерела фінансування

Всього, тис.грн.

2011

2012

2013

2014

2015

         Науково-організаційні заходи
1 Проведення щорічного конкурсу на здобуття премії Марії Шкаліберди Відділам культури та туризму райдержадміністрації, Кам`янському державному заповіднику (за згодою) 2011-2015 1,0 1,0 1,0 1,0 1,0
2 Проведення щорічних науково-краєзнавчих конференцій приурочених пам’ятними датами рідного краю з виданням науково-популярного альманаху „Джерело” Відділам освіти, культури та туризму райдержадміністрації, Кам`янському державному заповіднику (за згодою) 2011-2015 2,0 2,0 2,0 2,0 2,0
3 Висвітлювати заходи краєзнавчої тематики у засобах масової інформації Редакція районної газети та радіомовлення Щороку 2,0 2,0 2,0 2,0 2,0
4 Сприяти у виданні енциклопедичного довідника "Історичні місця Кам`янщини”, "Видатні імена рідного краю”,«Сторінки історії Кам`янщини” інших довідників, путівників у цій сфері Відділам освіти, культури та туризму райдержадміністрації, Кам`янському державному заповіднику (за згодою) 2011-2015 - 20,0 - - -
5 Організовувати проведення краєзнавчих практик для школярів на базі музеїв області Відділам освіти, культури та туризму райдержадміністрації, Кам`янському державному заповіднику (за згодою) Щороку 2,0 2,0 2,0 2,0 2,0
Всього 7,0 27,0 7,0 7,0 7,0
 

Пошук
Календар
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
 
 
 
 
 
Каменка
Copyright "Спілка краєзнавців Кам'янщини" © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz