Суббота, 06.03.2021
Кам'янська районна громадська організація "Спілка краєзнавців"
Національної спілки краєзнавців України
 
 
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 85
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входу
Головна » Архив новостей

21 лютого 2014 року вийшов черговий номер районної газети "Трудова слава" зі сторінкою "Краєзнавство" №39, підготовлена районною громадською організацією "Спілка краєзнавців".

Цікавою для читачів буде стаття в рубриці "До 200-ліття Т.Г.Шевченка" кандидата історични наук, голови районної організації Національної спілки краєзнавців України Шамрая О.Г. "Краєзнавчі дослідження Марії Шкаліберди". У науково-краєзнавчій спадщині відомого працівника культури України Марії Антонівни Шкаліберди (1918-1998) значне місце посідає шевченківська тематика. Очолюючи тривалий час Кам’янський літературно-меморіальний музей О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського, вона досліджувала сторінки біографії Т.Г.Шевченка, пов'язані з Кам’янщиною і, зрозуміло, що з особливим інтересом вивчала взаємозв'язок творчості Кобзаря з творчістю О.С.Пушкіна, П.І.Чайковського, його ставлення до декабристів.

Опубліковано оголошення про проведення ХІ районної науково-практичної краєзнавчої конференції «Історія рідного краю в контексті історії України», присвяченої 60-річчю утворення області та 70-тій річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. Також розміщено запитання Краєзнавчої вікторини-2014.

Ознайомитись зі сторінкою "Краєзнавство" №39 та попередніми випусками можна перейшовши на сторінку нашого сайту "Краєзнавство"

 

Переглядів: 671 | Додав: kraeznaveс | Дата: 25.02.2014 | Коментарі (0)

29 січня 2014 року відбулася обласна науково-практична конференція «Історія Черкаського краю: люди, події, факти».Головною темою конференції були обрані проблеми історії, розвитку і становлення Черкаської землі – центральної частини Середнього Подніпров'я, наймолодшої області України, яка у 2014 році відзначає своє 60-річчя.

Виступаючі на конференції науковці, учителі і керівники освітніх закладів, аспіранти у своїх повідомленнях на основі опрацювання широкої джерельної бази та архівних матеріалів всебічно висвітлили різні сторінки історії Черкаської області з давніх часів до сучасності. При визначенні тематики конференції ставилась мета не тільки всебічно дослідити сторінки історії Черкаського краю, а й звернути увагу на роль особистості у історії, зокрема творців і будівничих Черкащини.

На конференції презентували свої дослідження педагоги-краєзнавці нашого району:

- Шамрай Олександр Григорович, начальник відділу освіти Кам’янської районної державної адміністрації, кандидат історичних наук – на тему «Краєзнавство Кам'янщини в контексті історії Черкащини»

- Могилка Анатолій Петрович, директор  Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 – на тему «Роль навчального закладу у становленні історії освіти Черкащини»;

- Поліщук Марина Віталіївна, учитель історії  Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, завідуюча шкільним музеєм – на тему «Музейна справа – важлива складова військово-патріотичного виховання в школі».

Учасники науково-практичної конференції прийняли звернення, в якому закликали розгорнути патріотичний рух за всебічне вивчення і поширення знань про відомих людей, історію, культуру та природу Черкаського краю. Робота по цій  суспільно значимій справі, йдеться у зверненні, має знайти своє відображення на уроках історії, в позаурочній та позакласній роботі кожного навчального закладу області, під час роботи над проектами, у підготовці до різноманітних акцій, конкурсів, вікторин і змагань, присвячених історії і розвитку рідної землі.

       

Переглядів: 862 | Додав: kraeznaveс | Дата: 30.01.2014 | Коментарі (0)

      Дорогі ветерани!
      Щиросердно вітаємо Вас із Днем Перемоги - величним святом народної мужності і звитяги!
    Цей історичний день уособлює героїзм, силу духу, ратну працю й вічну скорботу за мільйонами нерозквіт­лих українських доль, нездійсненних мрій і задумів. Для нас, нащадків солдатів Великої Перемоги, найвищою життєвою істиною є вірність їх справі і громадянському обов'язку, довічна синівська шана і повага.
     Наш земний уклін усім, хто воював на фронтах Великої Вітчизняної війни, виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край. Подвиг ваш - безсмертний, пам'ять про Вас - нетлінна, вдячність народу – безмежна.
    Дорогі ветерани! Ваша мужність, життєва мудрість, ставлення до громадянського обов'язку - це високий приклад для наслідування. Наш обов'язок - бути гідни­ми вашого безприкладного життєвого подвигу, усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспіль­ну гармонію на українській землі.
    Щиро бажаємо Вам, дорогі ветерани, міцного здоров'я, бадьорості духу, довгих років активного життя, тепла людських стосунків та родинного затишку.
    Зі святом Вас, із Днем Перемоги!
  
Переглядів: 798 | Додав: kraeznaveс | Дата: 08.05.2013 | Коментарі (0)

     26 квітня у концертному залі музичної школи відбулася чергова, вже 10-та науково-краєзнавча конференція, присвячена «Рідному краю в контексті історії України».
      У конференції взяли участь заступник голови райдержадміністрації Шляхтова Л.М., яка виступила з короткою промовою з побажаннями удачі всім її учасникам, а також депутати районної ради Конвєрцев А.Г. та Кивгила І.Г.. Також були запрошені учні, вчителі району, представники районної газети «Трудова слава», працівники Центральної районної бібліотеки, Державного історико-культурного заповідника.
      Відкрив конференцію голова районної громадської організації «Спілка краєзнавців» Шамрай О.Г. З вітальним словом виступив голови Черкаської обласної організації «Спілка краєзнавців Черкащини» Мельниченко Василь Миколайович, який вручив нагороди активним краєзнавцям району.
      Свідоцтво почесного краєзнавця України отримали:
  • Людний Ф.П. – ветеран Великої Вітчизняної війни, краєзнавець,
  • Шамрай О.Г. - начальник відділу освіти Кам`янської РДА, голова районної організації Національної спілки краєзнавців України.
       Грамотою Національної спілки краєзнавців були нагороджені:
  • Таран Галина Михайлівна - директор Кам`янського державного історико- культурного заповідника;
  • Ляшко Юрій Юрійович - директор історичного музею Кам`янського державного історико-культурного заповідника.
  • Чупак Таміла Петрівна - директор музею О.С.Пушкіна та П.І.Чайковського Кам`янського державного історико-культурного заповідника.
      Грамотою обласної організації Національної спілки краєзнавців нагороджено:
  • Пугач Наталію Олегівну - наукового співробітника історичного музею Кам`янського державного історико-культурного заповідника;
  • Висоцьку Ларису Григорівну - наукового співробітника історичного музею Кам`янського державного історико-культурного заповідника.
   Посвідчення членів Національної спілки краєзнавців України отримали з рук Василя Миколайовича краєзнавці району:
  • Пугач Наталія Олегівна - науковий співробітник історичного музею Кам`янського державного історико-культурного заповідника;
  • Висоцька Лариса Григорівна - науковий співробітник історичного музею Кам`янського державного історико-культурного заповідника.
  • Гончарик Олександр Григорович – директор Кам'янської ЗОШ № 3., краєзнавець.
      Після організаційної частини розпочалися виступи учасників конференції у трьох секціях, де було заявлено 55 виступів, вони тривали впродовж трьох годин.
       Підбили підсумки, стисло вказавши на недоліки досліджень, побажавши правильної наступної підготовки робіт - Мельниченко Василь Миколайович – кандидат історичних наук, професор, директор навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голова правління Черкаської обласної організації НСКУ, лауреат Черкаської обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича та Таран Галина Михайлівна – директор Кам`янського державного історико-культурного заповідника, заслужений працівник культури України.
       По закінченню заходу всі учасники та члени районної Спілки краєзнавців сфотографувалися на згадку про конференцію.
.
 
Переглядів: 807 | Додав: kraeznaveс | Дата: 26.04.2013 | Коментарі (0)

       На сучасному етапі відродження незалежної України невід'ємною складовою громадянського духу та науко­вих досліджень є історичне краєзнавство, спрямоване на відродження духовності, історичної пам'яті, форму­вання у громадян, і передусім у молоді, любові до рідного краю, національного патріо­тизму, поваги до людини, відповідальності за збережен­ня історико-культурного над­бання.
      Регіональна та краєзнавча тематика практично присутня у всіх наукових форумах гуманітарного і природничо­го профілю. Все це актуальність і вагомість історико-краєзнавчих та регіопальних досліджень в українській історичній науці.
       Про те, що краєзнавство стало в авангарді національ­но-культурного відродження в суверенній Україні, опорою її державності, свідчить та увага, з якого до нього став­ляться суспільство та влада. Свідченням цього є Указ Президента України від 23 січня 2001 року "Про заходи щодо підтримки краєзнавчого руху в Україні", який накрес­лив принципово нові шляхи його розвитку, а доповнила на регіональному рівні районна програма розвитку краєзнавства на період 2011 -2015 рр. та премії Марії Шкаліберди від 30.12 2010 р. № 2-5/VI.
      Вся ця діяльність належним чином буде зміцнювати почуття любові до України, до рідного краю, до славних традицій наших земляків.
      На виконання Указу Президента України від 23 січня 2001 року №35/2001 "Про заходи щодо підтримки краєзнавчого руху в Україні”, з метою популяризації краєзнавчих досліджень, залучення широких кіл громадськості, учнівської молоді до вивчення культурної спадщини краю та обговоривши з краєзнавчим активом району, а це вчителі історії, працівники Кам`янського історико-культурного заповідника, працівники музеїв та краєзнавцями кому небайдужа історія рідного краю визначились у створенні 27 серпня 2003 року Кам’янської районної громадської організації «Спілки Краєзнавців». З перших своїх кроків громадська організація запровадила з 2004 року районні науково-практичні краєзнавчі конференціі, на сьогодні проведено вже 9 конференцій з наступною тематикою: 355-річчю заснування м.Кам'янки, 60-річчю Великої Перемоги в Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр., Голодомор 1932-1933 рр., 70-річчю літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського, конференція присвячена вивченню фольклору та етнографії Кам`янського району, 355-річчю заснування м.Кам'янки, 65-річчю Великої Перемоги в Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Всі матеріали конференцій друкуються у науково-популярному виданні "Джерело", дане видання постійно роздається в бібліотеки району та всі шкільні бібліотеки. Дане видання стало цікавим довідником для краєзнавців району.
      Цікавою подією в житті району є вручення краєзнавчої премії ім. М.А.Шкаліберди, яку з ініціативи районної громадської спілки краєзнавців започаткувала районна рада. Урочисте вручення премії ім. М.А.Шкаліберди відбувається нині щорічно до 8 листопада дня народження Марії Антонівни в приміщенні історичного музею Кам`янського державного історико-культурного заповідника. Але нажаль маємо констатувати, що на протязі трьох років жодної копійки з районного бюджету виділено не було для виконання програми краєзнавства, а самі краєзнавці шукали джерела для реалізації пунктів програми.
      Краєзнавці щорічно відвідують могилу М.А.Шкаліберди та покладуть квіти на її могилу. Видано книги кам'янських краєзнавців К.Н.Гудзенка "Там, де протікає річка Тясмин" та Ф.П.Людного "Дорогами війни". Книги стали цікавими для тих, кому не байдужа історія рідного краю.
      Краєзнавці району мають можливість публікувати свої дослідження на сторінках газети "Трудова слава" в започаткованій рубриці «Краєзнавство» яку готує районна громадська організація "Спілка краєзнавців".
      Краєзнавці Кам’янського району беруть активну участь в обласних краєзнавчих конференціях. Відбуваються цікаві виставки, присвячені різним тематикам. Літературно-музичні вечори "Отамани Холодного яру", "Життя, мов спалах свічки", літературно-мистецькі свята "Друзья, прекрасен наш союз" приваблюють не лише жителів, а й гостей міста, району. Щорічно готується календар пам'ятних дат рідного краю. Постійно проводяться засідання ради спілки краєзнавців району.
      На сьогодні районна громадська організація «Спілка краєзнавців» НСКУ тісно співпрацює з обласна організація НСКУ з гуманітарними кафедрами Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Черкаського технологічного університету, Черкаським державним архівом, краєзнавчими музеями, історико-культурними заповідниками, бібліотеками та іншими закладами.
      В районі триває робота по залученню охочих до членства в Кам`янській районній громадській організації «Спілці Краєзнавців» в якій на початок 2013 року було дійсних членів 59 краєзнавців. Найбільшими осередками членства в організації є працівники Кам`янського державного історико-культурного заповідника, методичний кабінет відділу освіти Кам`янської райдержадміністрації, вчителі історії району та краєзнавці.
       На сучасному етапі відмічається активізація краєзнавчих досліджень з боку музеїв та заповідників, окремих навчальних закладів, краєзнавців. Водночас, краєзнавство недостатньо вивчається у школах, відсутні розробки у цій сфері, а також узагальнюючі праці з окремих напрямків краєзнавства. Не відповідає сучасним вимогам інформаційне забезпечення.
       З метою сприяння розвитку краєзнавчого руху необхідно забезпечити видання ґрунтовних дослідницьких робіт з історії краєзнавства, розроблення термінології у цій сфері, складання бібліографії краєзнавства тощо. Тому краєзнавці району все роблять для дослідження маловідомих сторінок рідного краю.
Голова районної громадської
організації «Спілка краєзнавців»,
 кандидат історичних наук
лауреат обласної краєзнавчої
премії ім.М.Максимовича
О.Г.Шамрай
Переглядів: 831 | Додав: kraeznaveс | Дата: 25.03.2013 | Коментарі (0)

       21.03.2013 року відбулося засідання оргкомітету по підведенню результатів участі та визначення переможців у краєзнавчій вікторині де встановлено, що надійшло робіт 24, з них колективних 6 та 18 індивідуальних. Роботи надійшли від 10 загальноосвітніх навчальних закладів району. 
      Колективні роботи надіслали: Кам’янська загальноосвітня школа №2 (2 роботи); Ревівська (1 робота); Ребедайлівська (1 робота); Вербівська (1 робота); Жаботинська (1робота).
ндивідуальні роботи надіслані: Кам’янським еколого-економічним ліцеєм (10 робіт); Кам’янська загальноосвітня школа №1 (3 роботи); Лузанівська (2 робота); Кам’янська загальноосвітня школа №2 (1робота); Юрчиської( 1 робота). Кам’янська загальноосвітня школа №3 (1робота). 
      Не взяли участь, хоча минулий рік роботи були представлені таких шкіл: Михайлівської, Тимошівської, Райгородської, Косарської. Зовсім не беруть участь школи Телепинська, Лебедівська, Радиванівська, Баландинська, Грушківська.
      Грамоти та цінні подарунки за результатами обговорення отримають:
      Серед колективних робіт переможця не виявлено.
      Серед індивідуальних учасників:
I місце –   Литвин Катерина (Еколого-економічний ліцей, 8 клас)
II місце –  Олефіренко Микола (Кам’янська ЗОШ № 1, 10 клас)
                  Кучеренко Марія(Кам’янська ЗОШ № 1, 10 клас)
III місце - Могилка Євгенія (Кам’янська ЗОШ №2, 10 клас)
                 Кайданський Артур (Юрчиська ЗОШ, 6 клас)
                 Юрик Оксана (Кам’янська ЗОШ №3, 9 клас)
      Заохочувальною грамотою за участь та волю до перемоги нагороджується наймолодший учасник 5-ти класник з Кам’янської ЗОШ № 1 – Махно Богдан.
       Подяки за участь у краєзнавчій вікторині отримали наступні учні:
1) Лисенко Яна (Лузанівська ЗОШ, 10 клас)
2) Голоборода Аліна (Лузанівська ЗОШ, 11 клас)
3) Мачуська Дарина (Еколого-економічний ліцей, 10 клас)
4) Джулай Анастасія (Еколого-економічний ліцей, 8 клас)
5) Бичок Валентина (Еколого-економічний ліцей, 9 клас)
6) Дрофа Анна (Еколого-економічний ліцей, 9 клас)
7) Волошин Юля (Еколого-економічний ліцей, 9 клас)
8) Мошківський Василь (Еколого-економічний ліцей, 10 клас)
9) Онопа Валерія (Еколого-економічний ліцей, 9 клас)
10) Салогуб Оксана (Еколого-економічний ліцей, 8 клас)
11) Дорошко Віталій (Еколого-економічний ліцей, 8 клас)
     Ознайомитись з правильними відповідями можна завантаживши файл зі сторінки Заходи - Краєзнавча вікторина
      Оргкомітет бажає всім учасникам творчого натхнення та нових перемог.
 
Переглядів: 943 | Додав: kraeznaveс | Дата: 21.03.2013 | Коментарі (0)

      На сторінках районної газети "Трудова слава" від 12.03.2013 р. вийшов 37 випуск сторінки "Краєзнавство", яка підготовлена районною громадською організацією "Спілка краєзнавців".
      У випуску - стаття директора Кам'янської ЗОШ №3 Гончарика О.Г. "Запалює той, хто сам горить, присвячена 76-й річниці з дня народження О.А.Захаренка.
      Ініціативна група зі сторінок друкованого видання звертається до жителів Кам'янки, які знали і памятають нашого знаменитого земляка, випускника Кам'янських шкiл №3 та №1 Олександра Захаренка, взяти участь у створенні "Книги спогадів про О.А.Захаренка"
      Переглянути електронний варіант цього випуску та попередніх можна на сторінці сайту "КРАЄЗНАВСТВО".
Переглядів: 732 | Додав: kraeznaveс | Дата: 14.03.2013 | Коментарі (0)

1. Десята районна науково-практична краєзнавча конференція "Рідний край в контексті Історії України" буде проведена 26 квітня 2013 року. Конференція присвячується десятиріччю районної громадської організації "Спілка краєзнавців" Читати більше...

2. Краєзнавча вікторина - 2013 присвячена історії рідного краю. Відповіді надсилати до 15 березня 2013 року в Кам'янський історико-культурний заповідник. Читати більше...    

Переглядів: 626 | Додав: kraeznaveс | Дата: 05.01.2013 | Коментарі (0)

     Пропонуємо до уваги краєзнавців, науковців, вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл "Календар пам'ятних дат рідного краю - 2013". 

     Завантажити файл можна зі сторінки сайту КАЛЕНДАР КАМ'ЯНЩИНИ

Переглядів: 585 | Додав: kraeznaveс | Дата: 04.01.2013 | Коментарі (0)

Шановні друзі!
 Вітаємо вас з Новим 2013 роком і Різдвом Христовим.

     Відійшов в історію непростий, але насичений подіями і добрими справами рік. Як і всі патріоти рідного краю і України, краєзнавці Черкащини гідно виконували своє призначення на дослідницькій і культурно-освітній ниві.
    Зусиллями невтомних подвижників краєзнавчого руху створені і побачили світ нові праці про історію міст і сіл нашого краю, про його людей, які творили і продовжують творити добро і достаток на рідній землі.    
   Сердечно вітаємо усіх, для кого відродження історичної пам’яті, національного патріотизму, відповідальності за збереження історико-культурної спадщини  стало справжнім покликанням і метою життя.    
   Бажаємо краєзнавцям, усім, хто не байдужий до минулого і сучасного рідного краю, плідних пошуків в новому 2013 році. Хай досліджені вами сторінки минулого стануть життєстверджуючою основою для молодих поколінь, сприятимуть формуванню у них високих громадянських якостей, поваги до власної історії.  
   Нехай ці світлі свята сповнять наші серця радістю й новою надією, принесуть у кожну родину мир і злагоду, добробут і затишок.
Президія правління
Черкаської обласної організації
Національної спілки краєзнавців України
Переглядів: 608 | Додав: kraeznaveс | Дата: 01.01.2013 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

Пошук
Календар
«  Март 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту
 
 
 
 
 
Каменка
Copyright "Спілка краєзнавців Кам'янщини" © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz